Urok wykładzin w pokojach hotelowych

Z czym kojarzą Wam się pokoje hotelowe? Posiadają one bowiem wiele charakterystycznych cech, których warto unikać przy projektowaniu własnego mieszkania, aby nie czuć się w nich codziennie gościem. Pokój hotelowy to przede wszystkim pokój połączony z sypialnią, wyposażony w łazienkę.

Ten ostatni pomysł nie musi być zły, a może być nawet bardzo wygodny, pod warunkiem, że posiadamy odpowiednią ilość miejsca i możliwość urządzenia dodatkowej łazienki na zewnątrz, tak aby mogli z niej korzystać inni domownicy i ewentualnie goście, bez konieczności zaglądania do naszej sypialni. Kolejna sprawa to poszczególne elementy pokoju. Podłoga to zazwyczaj wykładziny hotelowe, które ukrywają niedoskonałości, zapewniają ciepło i łatwość utrzymania ich w czystości, przy okazji maskując wszelkie drobniejsze zabrudzenia, co sprawia często złudny efekt czystości. We własnym mieszkaniu, a szczególnie sypialni również można wykorzystać takie rozwiązanie, choć trzeba uczciwie przyznać, że nie jest ono zbyt efektowne.

Zdecydowanie lepsze wrażenie robią panele podłogowe i dywany, które nadają nowoczesnego sznytu i dają poczucie przebywania w przytulnym pomieszczeniu, które nie kojarzy nam się z wynajmowaniem pokoju, ale z czymś własnym. Podobnie wygląda sytuacja ze ścianami. Hotele najczęściej obfitują w proste tapety.

We własnym mieszkaniu warto postarać się o znacznie bardziej wyszukane rozwiązania. Oczywiście w sypialni nie można zbytnio przesadzać i stawiać na ekstrawagancję, jednak przyjemne i ciepłe kolory ścian, pomalowane farbą i uspokajający, relaksujący pejzaż umieszczony na mniejszej lub większej fototapecie powinien zrobić ciekawe wrażenie. Meble to zawsze kwestia indywidualna, jednak jeśli mamy taką możliwość, najlepiej zrezygnujmy z TV, który będzie rozpraszał naszą uwagę i nie pozwoli spokojnie przespać nocy.

Unikajmy nawiązań do pokoi hotelowych i do pomieszczeń przeznaczonych na wynajem, ponieważ podświadomie będą utrwalały nam w głowie obraz pomieszczeń, które są nasze tylko przez pewien czas i nie pozwolą poczuć nam pełni odprężenia i poczucia przebywania we własnym domu.