Podstawowe zalety zlewozmywaków 1,5 komorowych

Zlewozmywak 1,5 komorowy

Zlewozmywak jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Dawniej stosowane były ciężkie, zwykle żeliwne zlewy. Dziś wybór na rynku jest dużo szerszy i można zdecydować się na produkt wykonany ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego, marmury lub granitu. Różne kształty, wymiary i kolory powodują, że zlewozmywak można łatwo dobrać zarówno do tradycyjnej kuchni, jak i modnych wnętrz nowoczesnych lub minimalistycznych.

Zlew dostosowany do potrzeb

W sklepach można znaleźć wiele modeli zlewozmywaków. Należy je zawsze dobierać przy uwzględnieniu bieżących potrzeb wszystkich domowników. Ważne są codzienne przyzwyczajenia, w tym sposób zmywania naczyń oraz ilość czasu spędzanego w kuchni. Innego typu urządzenie będziemy wybierać, jeśli naczynia są zmywane ręcznie lub zazwyczaj korzystamy ze zmywarki.

Trwałość i estetyka wnętrza

Zlewozmywak musi być estetyczny, przede wszystkim jednak powinien być praktyczny podczas eksploatacji oraz łatwy do utrzymania w czystości. Materiał powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu zlewozmywak będzie mógł służyć wiele lat bez konieczności naprawy lub wymiany. Dlatego bardzo popularne są zlewy stalowe, które są odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie ze stali można wykonywać różne kształty i stosować wiele materiałów wykończeniowych.

Zlewozmywak z dodatkową komorą

Na wybór zlewozmywaka będzie miał wpływ także jego rozmiar. W sklepach można znaleźć zlewozmywaki jednokomorowe, dwukomorowe oraz 1,5 komorowe. Produkty wyposażone w jedną komorę są zazwyczaj używane w małych mieszkaniach przez osoby mieszkające samotnie. Zajmują małą ilość miejsca i są wystarczające do wykonywania podstawowych czynności w kuchni.

Coraz bardziej popularne są zlewozmywaki 1,5 komorowe. Zawierają dodatkową komorę z odpływem. Pełni ona funkcję pomocniczą, którą można wykorzystać nie tylko w trakcie zmywania. Dodatkowa komora w zlewie może służyć do mycia sztućców i odizolowaniu ich od pozostałej części naczyń. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy trzeba szybko umyć dużą ilość naczyń, na przykład, po większym spotkaniu towarzyskim.

Mycie i rozmrażanie produktów

W zlewozmywaku 1,5 komorowym można także wygodnie myć owoce lub warzywa. Mała komora, ze względu na swoje rozmiary, nie wymaga użycia sitka, aby umyć w niej ziemniaki lub winogrona. Można w ten sposób przygotować część produktów do dalszej obróbki lub przemyć je przed podaniem na stół. Zlewozmywak wyposażony w dodatkową komorę może także przydać się do rozmrażania mięsa. Obecność odpływu powoduje, że woda będzie samoczynnie oddzielana od jedzenia i w trakcie rozmrażania nie trzeba zajmować cennego miejsca na blacie kuchennym.

Oddzielenie delikatnych przedmiotów

W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie delikatnych przedmiotów, które mogą ulec łatwo uszkodzeniu lub stłuczeniu. Dotyczy to noży, sztućców lub innych narzędzi o małych rozmiarach, które mają ostre krawędzie. Zlewozmywaki 1,5 komorowe pozwalają umieścić takie przedmioty osobno niż pozostała części naczyń, dzięki temu zmywanie będzie bardziej bezpieczne. Sztućce i inne bardziej zabrudzone przedmioty można także namoczyć przed właściwym myciem. Nie ogranicza to możliwości jednoczesnego mycia innych często używanych naczyń.

Pojemnik na środki czyszczące

Mała komora może służyć jako tymczasowy pojemnik na gąbkę lub szczotkę namoczoną środkiem do mycia powodującym tworzenie się piany. Nie trzeba wtedy często spłukiwać płynu, dzięki czemu mycie naczyń będzie łatwiejsze, a także zużyjemy mniejszą ilość środków czyszczących. Rozwiązanie to pozwala także zaoszczędzić wodę.

Oferta zlewozmywaków w Kuchinox

Duży wybór zlewozmywaków ma swojej ofercie Kuchinox. Można tu znaleźć zarówno zlewozmywaki jednokomorowe, 1,5 komorowe, jak i dwukomorowe. Firma działa od wielu lat i oferuje zlewy w różnych kształtach, dopasowane do wielu stylów aranżacji wnętrz. Dzięki temu w sklepie Kuchinox.pl każdy szybko i wygodnie znajdzie najlepsze rozwiązanie do swojego domu lub mieszkania.