Luksfery w aranżacji wnętrz znowu w modzie – najlepsze inspiracje

Początek historii luksferów to koniec XIX wieku. Pierwsze pustaki szklane miały braki produkcyjne. Ich ścianki były zbyt cienkie lub zbyt grube. W latach 30-stych dopiero, gdy rozwinął się przemysł maszynowy, luksfery zaczęły być produkowane na masową skalę. Wykorzystywało się je do doświetlania piwnic, garażów, statków i zakładów produkcyjnych. We współczesnych czasach pustaki szklane służą do przepuszczania światła. Są też doskonałym elementem ozdobnym i dekoracyjnym. Wykorzystuje się je także w pubach i restauracjach oraz we wnętrzach domów i mieszkań. Z pustaków szklanych wykonuje się ścianki działowe, a także świetliki między pomieszczeniami. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż luksfery cechują się dużą izolacyjnością cieplną. Są one bowiem zbudowane z dwóch połączonych ze sobą szklanych części, wypełnionych wewnątrz powietrzem. Ich atutem jest również odporność na działanie wilgoci, mrozu oraz wysokich temperatur. Posiadają ponadto wysoką dźwiękoszczelność.

Aranżacje łazienki z luksferami – doświetlamy przestrzeń

Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie luksferów w łazience jako ścianki działowej. Jeśli łazienka sąsiaduje z sypialnią, zamiast zwykłej ściany między pomieszczeniami zastosujmy pustaki szklane. Dzięki nim do łazienki będzie wpadało bardzo dużo światła, a co najważniejsze stworzy ona jedną spójną całość z sypialnią. Niektórzy mogą się obawiać, że przez ścianę luksferów będzie można dostrzec co dzieje się w łazience. Nic bardziej mylnego. Pustaki szklane są na tyle matowe, że przepuszczą jedynie światło i zapewnią intymność użytkownikom łazienki. Na rynku mamy szeroki wybór kolorów luksferów. W tym wypadku wybierzmy jednak te bezbarwne. Przepuszczą one aż 90% światła w odróżnieniu od pustaków kolorowych, które przepuszczają od 50 do 70 %. Jeśli chcemy zastosować luksfery w małej łazience warto zrobić tak, by posłużyły nam one za ścianę kabiny prysznicowej. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo miejsca a nasza łazienka zyska ciekawy design.

Luksfery w salonie i kuchni stworzą niepowtarzalny klimat

Aby nadać naszemu wnętrzu nietuzinkowego charakteru zróbmy jedną całą ścianę z luksferów. Niech będzie to ściana, która oddziela kuchnię od salonu. Dzięki takiemu zabiegowi, będziemy mogli cieszyć się niebanalnym wyglądem obu pomieszczeń na raz. Ściankę działową z pustaków szklanych zróbmy w tym wypadku kolorową. Możemy pozwolić sobie np. na błękit, co nada wnętrzu spokojnego klimatu. W taki sposób stworzymy salon, w którym będziemy mogli się odprężyć i zrelaksować. Jeśli mamy otwartą przestrzeń i marzymy by nie oddzielać kuchni od salonu ścianką działową, we wnętrzu naszego pomieszczenia zróbmy jedynie bar. Będzie to świetna alternatywa dla ściany z luksferów. Powinien on znajdować się między salonem a kuchnią. Posłuży on nam świetnie do oddzielenia przestrzeni. Podstawę baru zróbmy z luksferów nowoczesnych. Wybierzmy do tego takie, które mają wyrazisty kolor. Może to być np. czerwień. Idealnym dopełnieniem całości będą designerskie stołki barowe. Nie zapominajmy o nim by były one w kolorze pustaków szklanych. Całość da niesamowity efekt. Ciekawym dopełnieniem aranżacji będzie zastąpienie zwykłej szyby luksferami w kuchennym oknie. Niech w tym wypadku będą one bezbarwne. Wnętrze stanie się wówczas bardzo oryginalne.
Pustaki szklane są łatwe w utrzymaniu. Czyszczenie oraz konserwacja nie będą nam sprawiać większego problemu.

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-kuchnie-bez-okna-porady-eksperta

 

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga umyjokno.pl, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

About Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga umyjokno.pl, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

View all posts by Michał →