Sufity podwieszane i ich rodzaje

Dziś wiele osób decyduje się na zastosowanie w swoich domach i mieszkaniach rozwiązania, jakim są sufity podwieszane. Trzeba przyznać, że wiąże się z nim wiele wymiernych korzyści, mających wpływ chociażby na zmniejszenie się rachunków za ogrzewanie. Gdy montuje się sufit podwieszany, automatycznie obniża się wielkość pomieszczenia do ogrzewania. To wpływa natomiast na zmniejszenie się rachunków. Poza tym sufit podwieszany pomaga w ukrywaniu nieestetycznych kabli od różnego rodzaju instalacji. Można na nim także rozmieścić oświetlenie dokładnie w taki sposób, w jaki się chce. Sufity podwieszane mają także inną zaletę, wyróżnia je estetyczny oraz ładny wygląd. Dla wielu osób zatem pełnią rolę dekoracji w salonie, sypialni czy też nawet w kuchni. Można je zastosować tak naprawdę w każdym pomieszczeniu, w zależności od swoich indywidualnych upodobań.

Jakie rodzaje sufitów podwieszanych się wyróżnia?

Na rynku jest naprawdę wiele rodzajów sufitów podwieszanych. Jednym z nich są sufity podwieszane kasetonowe. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są naprawdę bardzo łatwe w montażu. Jeśli na suficie zamontuje się już lekki stelaż, wówczas kasetony należy umieścić jedynie w odpowiednim miejscu. Zamiast kasetonów, można także w te docelowe miejsca powsadzać lampy i tym samym stworzyć dość nietuzinkowe oświetlenie w danym pomieszczeniu.

Sufity, które cieszą się największą popularnością na rynku, to natomiast sufity gipsowe. Wykonuje się je z płyt kartonowo-gipsowych bądź też włóknisto-gipsowych. Sam wybór płyt powinien być uzależniony od tego, na jakim ostatecznym efekcie nam zależy. Taki sufit ma jedną ogromną zaletę, tak naprawdę wygląda jak standardowy sufit tradycyjny. To właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na to, aby zainwestować właśnie w niego.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się również podwieszany sufit panelowy, których niewątpliwą zaletą również jest łatwy montaż. Do dużych pomieszczeń polecane są natomiast sufity napinane. Ich wadą może dla nas jednak okazać się to, że nie są one w stanie utrzymać ciężkiego oświetlenia, dlatego w tym wypadku trzeba zastosować lekkie, alternatywne rozwiązania.

Materiał sufitu podwieszanego oraz jego stelaż

Nowoczesne sufity podwieszane dają duże możliwości. Można je przykładowo ciekawie zdobić, co pozwala niekiedy na ożywienie całego pomieszczenia. Ciekawie wyglądają między innymi sufity podwieszane z ledami. Takie oświetlenie ostatnimi czasy staje się coraz popularniejsze.

Każdy sufit napinany musi być wykonany z jakiegoś materiału. Dziś są to płyty gipsowo-kartonowe, mineralne miękkie i twarde, metal czy też drewno. Każdy z tych materiałów ma inną strukturę i inną kolorystykę. Szczególnie widać to na przykładzie drewna, gdzie każdy jego gatunek, a nawet i pojedyncze drzewo, mogą pod tym względem się pomiędzy sobą różnić.

Sufity napinane są wykonywane na lekkich stelażach z aluminium, drewna lub też tworzyw sztucznych. Gdy ma się już docelowy stelaż, wówczas można wygodnie układać na nim elementy sufitu.

 

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/najpopularniejsze-rodzaje-sufitow-podwieszanych