Drewno na ścianie w salonie – ciekawe rozwiązanie na przełamanie klasycznych wnętrz

Człowiek najlepiej czuje się wśród natury – jest to udowodnione naukowo. Stąd też wzięła się występująca u niektórych potrzeba wplatania elementów natury do wnętrz.

Świetnym zabiegiem tego typu jest wprowadzenie do domu lub mieszkania drewna, w postaci większych lub mniejszych elementów. Jedną z jego głównych zalet jest to, że dodaje ciepła, a zarazem elegancji, a przede wszystkim jest naturalne, co wiele ludzi ceni sobie najbardziej.

Drewno stanowi idealny zamiennik sztucznych tworzyw, takich jak jego imitacje, plastik i wiele innych materiałów. Najczęściej używane jest na podłodze, lecz nie jest jedyna opcja jego zastosowania. Można przełamać schemat i użyć go na przykład na ścianie.

Przyjrzymy się dzisiaj kilku przykładowym aranżacjom z drewnem w roli głównej.

Zalety drewna w salonie

Jedną z głównych zalet drewna jest jego naturalność. To chyba ona najbardziej urzeka ludzi, którzy decydują się na jego użycie. Charakteryzuje się dobrą jakością i solidnością, dlatego zastosowanie go podczas urządzania salonu jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które pozwoli nam urządzić wnętrze, które przez długie lata będzie cieszyło się świeżością, widoczną chociażby na przykładzie drewnianych elementów, które wykazują się dużą odpornością na użytkowanie i zachowują początkowy stan przez bardzo długi czas.

Przykładowa aranżacja salonu, w oparciu o dodanie drewnianych elementów:

Biały salon z drewnem

Połączenie bieli i drewna pozwoli nam przenieść się wyobraźnią do domku pośród malowniczych krajobrazów gór lub jezior. Stworzy również przestrzeń w stylu Country, więc sprawdzi się idealnie dla zwolenników naturalnego wystroju. Elementy drewniane można wprowadzić w każdej postaci:

-Drewniana podłoga

Charakteryzuje się solidnością i trwałością oraz jest chwalona ze względu na wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, takie jak zadrapania, przesuwanie mebli. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, nasza podłoga na pewno stanie się inwestycją na lata i będzie nam służyć przez długie lata.

-Ściana z drewna

Jeżeli dobrze czujemy się wśród natury i pragniemy przenieść ją do naszego salonu, nie poprzestajmy na klasycznych rozwiązaniach, takich jak drewniana podłoga, a pójdźmy o krok dalej. Drewno na ścianie stworzy przytulne, ciepłe wnętrze, rodem z górskiej krainy, które z pewnością zbliży nas do pożądanego efektu przyjaznej, drewnianej przestrzeni.

-Drewno na suficie

Idąc o krok dalej, drewna możemy również użyć na suficie. Takie niebanalne rozwiązanie, raczej niecodziennie spotykane we współczesnych wnętrzach pozwala nam jeszcze mocniej zaakcentować naturę w naszym wnętrzu.

Jeżeli użyjemy wszystkich trzech rodzajów aranżacji, czyli zdecydujemy się na podłogę, ścianę i sufit z drewna osiągniemy maksymalnie klimatyczny efekt, lecz możemy oczywiście go wypośrodkować, wplatając drewno do wnętrza tylko częściowo. To ile drewnianych elementów dodamy i w jakiej formie zależy tylko i wyłącznie od nas, a każdy nawet drobny dodatek może całkowicie odmienić zaaranżowaną przestrzeń.

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/7-pomyslow-na-salon-z-elementami-drewna-na-scianie