Dekorowanie mieszkania przed sprzedażą

Rynek nieruchomości to bardzo specyficzne miejsce, na którym obowiązują zasady nieobecne w żadnej innej branży. Wynika to przede wszystkim z cen, które obracają się w obrębie dziesiątek i setek tysięcy złotych, a także z wysokich wymagań klientów. Wydając na nieruchomość, np. mieszkanie, około 300 tysięcy złotych zależy nam przecież na tym, aby otrzymać lokal spełniający nasze oczekiwania, pozwalający nam czuć się dobrze i komfortowo.

Mieszkanie takie powinno mieć to „coś”, które sprawi, że zakochamy się w nim od pierwszego wejrzenia i poczujemy, że jest nam pisane. Niestety rzeczywistość często weryfikuje marzenia klientów, tak jak rozczarowuje oczekiwania sprzedawców. Zanim bowiem uda im się znaleźć nabywcę, upłynąć musi długi czas. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na spokojne oczekiwanie, a sytuacji nagli, warto poznać kilka zasad home stagingu, które powinny nam pomóc w dopięciu celu.

Szybkie odświeżenie wnętrz

Jeśli chcemy, aby mieszkanie stało się atrakcyjne dla potencjalnych klientów, musimy zadbać o to, aby już po przekroczeniu jego progu czuć było porządek i przyjemną atmosferę. Z jednej strony już po przeprowadzeniu gruntownego sprzątania może okazać się, że mieszkanie zyska na jakości, ale jeśli to będzie zbyt mało, istnieje wiele sposób na tanie metamorfozy.

Samo malowanie ścian sprawi, że pomieszczenia zyskają nowy charakter, a jeśli dodamy do tego nowoczesne dekoracje i dodatki, takiej jak narzuty na łóżko, czy zegar na ścianę, a wszystko dobrane w odpowiednim stylu, klienci na pewno to docenią i chętniej zainteresują się szczegółami oferty.

Zero osobistych pamiąteknarzuty_na_łóżko10

Z punktu widzenia klienta bardzo ważne jest, aby zakup mieszkania nie oznaczał dla niego konieczności przełamywania bariery w postaci wprowadzania się do cudzego mieszkania. Choć czysto teoretycznie nie da się tego uniknąć, to siła perswazji potrafi zdziałać cuda.

W tym przypadku należy unikać wystawiania na półki osobistych pamiątek i przedmiotów, w tym także zdjęć. Ich zastąpienie uniwersalnymi dodatki, a nawet pustymi powierzchniami będzie lepszym rozwiązaniem, dającym swobodę wyobraźni i miejsce na pisanie własnej historii.

Oferta partnera:

Narzuta na łóżko - Sklep villadecor