Czy parkiet zostanie wyparty przez wykładziny i panele podłogowe?

Jeśli interesuje nas wykonanie podłogi w dowolnym wnętrzu, to warto rozważyć kilka możliwości, w celu podjęcia najlepszej decyzji. Obecna technika i dostęp do różnorodnych materiałów sprawiają, że przed ludźmi stoją naprawdę liczne możliwości.

Samo wykończenie podłogi w mieszkaniu to wybór miedzy wykładziną, panelami, płytkami, czy parkietem. Wszystkie te elementy mają swoje wady i zalety, od nas tylko zależy, które z nich stanowią priorytet w danym pomieszczeniu. Teoretycznie, jeśli chodzi o przestrzeń domową, to najlepszym wyborem wydają się być panele podłogowe. Zapewniają one ciepło, są łatwe w montażu, atrakcyjne cenowo, a ich trwałość w zupełności wystarczy na warunki panujące w mieszkaniu.

Jeśli pozostaniemy w temacie domu, ale skupimy się na pomieszczeniach eksploatowanych w największym stopniu, to tutaj najlepszym wyborem wydają się być płytki, doskonale sprawdzające się nie tylko w łazience, ale też na korytarzach. Są one trwałe, odpowiednio dobrane potrafią doskonale podkreślić charakter mieszkania i nadać mu dodatkowych walorów estetycznych, a przy tym bardzo łatwo nadają się do czyszczenia.

Jeśli natomiast skupimy się na innych pomieszczeniach, takich jako obiekty użyteczności publicznej, czy różnego rodzaju biura, to najlepszym rozwiązaniem wydają się być wykładziny.

Są to rozwiązania bardzo trwała, posiadające różne klasy ścieralności, w zależności od potrzeb, lokalizacji biura, czy też ilości osób codziennie go odwiedzających. Poza tym montaż wykładzin biurowych daje szybkie efekty, a także zaraz po jego zakończeniu możliwe jest korzystanie z takich podłóg. Ostatnia kwestia i możliwość to parkiet.

To popularne niegdyś rozwiązanie zaczyna powoli tracić na atrakcyjności, głównie ze względu na wysoką cenę i konieczność ciągłego dbania o jego walory estetyczne. Oczywiście każda z możliwości może sprawdzić się także w wielu innych sytuacjach i nie jest powiedziane, że należy trzymać się ściśle określonych reguł, tym bardziej, że dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania możliwe jest np. stosowanie specjalnych paneli podłogowych w łazienkach.

Więcej informacji o montażu wykładzin znajdziesz tutaj