Tynki dekoracyjne w aranżacji salonu pomysłem na niepowtarzalne wnętrze

Tynki dekoracyjne w aranżacji salonu są prawdziwym hitem ostatnich lat, a ich popularność wciąż wzrasta. Pozwalają na diametralną zmianę wystroju wnętrza, a dzięki rozmaitym fakturom
nasz salon zyska niespotykany i wyjątkowy charakter. Jeśli pragniecie wyczarować oryginalne wzory na ścianie, sięgnijcie po tynki dekoracyjne.

Co to jest tynk dekoracyjny w salonie?

Tynk dekoracyjny to specjalne tworzywo, dzięki któremu można stworzyć na ścianie różne struktury. Materiał ten cechuje znaczna wytrzymałość na uszkodzenia, a także trwałość. Ponadto jest odporny na wodę i wilgoć. Aplikacja tynku umożliwi nam również ukrycie defektów ścian. Jednak przede wszystkim tynki ozdobne do salonu pozwolą stworzyć niebanalny wystrój, którego nie spotkamy nigdzie indziej. Finezyjne wzory, przetarcia, nieregularne linie, żłobienia, imitacja kamienia, drewna czy betonu – wszystkie te pomysły możemy zrealizować przy użyciu tego materiału.

Rodzaje tynków dekoracyjnych

Wyróżniamy kilka rodzajów tynków dekoracyjnych:

  • tynki strukturalne w salonie – pozwalają na wykonanie żłobień, rzeźbionych wzorów, a także wgłębień w ścianie przy użyciu szpachelki albo pędzla
  • tynki zacieranie – tworzone przy wykorzystaniu packi, umożliwiają stworzenie ciekawych faktur na powierzchni
  • tynki mozaikowe, składające się z drobnych elementów w postaci mineralnych kamyczków, dzięki którym powstają oryginalne kolaże ścienne
  • tynki japońskie, kombinacja tynku oraz tapety, składają się na niego drobne fragmenty
    bawełny, włókna mineralnego, miki czy jedwabiu
  • tynk ciągniony z ziarnistym wypełniaczem, służy do kreowania rozmaitych wzorów przy użyciu tak zwanej pacy
  • stuik – dekoracyjne, wapienne tworzywo do imitacji kamienia na ścianie</li.

Każdy z wymienionych dekoracyjnych tynków wewnętrznych pozwoli nam stworzyć niezwykły design na ścianie, niezależnie od tego, na jakim rodzaju wykończenia nam zależy – klasycznym czy nowoczesnym.

Jak położyć tynk strukturalny wewnętrzny?

Tynk strukturalny to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do dekorowania salonu. Dzięki prawie nieograniczonym możliwościom aranżacyjnym pasuje do każdej estetyki wystroju domu. Może być zastosowany na każdym rodzaju powierzchni – cegle, betonie, a nawet drewnie. Aplikacja jest na tyle prosta, że możemy to zrobić samodzielnie. Jak się do tego przygotować? Pierwszy krok to zagruntowanie ściany przy użyciu wałka albo pędzla. Gdy preparat gruntujący wyschnie, możemy przystąpić do kolejnego etapu, którym jest nałożenie tynku. Wykorzystajmy do tego pędzel bądź pacę. Gdy nałożymy masę tynkarską, należy ją dokładnie zatrzeć, wykonując koliste ruchy. Ostatni etap to popis naszych zdolności artystycznych, czyli tworzenie oryginalnej faktury. Wykorzystajmy do tego narzędzia, które mamy pod ręką, takie jak szpachelka, paca, wałek, szczotka, gąbka i stwórzmy najbardziej odpowiadający nam wzór w salonie.

Tynki dekoracyjne w aranżacji salonu oferują nam znacznie więcej niż klasyczna tapeta bądź farba. Rozmaite kolory i wzory pozwolą nam stworzyć niezwykłe, spersonalizowane wnętrze, które wyróżni nasz dom na tle innych. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/en/ekspert-radzi/10-pomyslow-na-tynki-dekoracyjne-w-aranzacji-salonu

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga umyjokno.pl, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

About Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga umyjokno.pl, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

View all posts by Michał →