Nowoczesny salon z jadalnią. Jak urządzić łączoną przestrzeń bez kompromisów

Połącznie salonu z jadalnią to rozwiązanie na które decydujemy się coraz częściej, z chęci oszczędności miejsca w naszym domu lub ze względów stylistycznych. Bez względu na motywacje, decyzja o połączeniu ze sobą dwóch przestrzeni stawia przed paroma dylematami. Jak wizualnie oddzielić salon od jadalni? Jak w pełni wykorzystać posiadaną przestrzeń? Odpowiedzi na te pytania nie będą trudne dzięki niżej podanym pomysłom.

Jak efektywnie oddzielić salon od jadalni

1. Osobne dywany

Niezwykle prostym sposobem na osiągnięcie tego jest przydzielenie każdej z sekcji swojego własnego dywanu. Kluczowe jest również ich położenie. Dywan w salonie powinien znajdować się przed kanapą bądź zestawem wypoczynkowym. W kuchni najlepiej położyć go pod stołem. Dodatkowo dopasuj swój dywan kolorystycznie do dodatków i tekstylii w jego przestrzeni dla zwiększonego efektu.

2. Użyj kanapy

Możesz użyć swoich mebli aby przejrzyście rozdzielić swoją przestrzeń użytkową. Jeżeli planujesz połączenie salonu z jadalnią z pewności zastanawiałeś się co zrobić z tak dużym meblem jak kanapa. Ustawiając ją tyłem do sekcji jadalnej, stworzysz „mini ścianę” wyraźnie zaznaczającą początek salonu. Dodatkowo brak parawanu sprawi że przestrzeń pozostanie otwarta a pokój dzienny będzie wizualnie powiększony.

3. Jakie kolory?

Zmiana koloru ścian jest najłatwiejszym sposobem na odmianę każdego pomieszczenia. Użycie kolorów jest też niezwykle skutecznym sposobem aby odseparować dwie części przestrzeni, które mają spełniać różne funkcje. Wystarczy że znajdziesz ścianę wzdłuż całej powierzchni i oddzielisz w miejscu które według Ciebie. Różnica kolorów nie musi być subtelna, większy kontrast daje lepszy efekt i definitywnie wskazuje na zamiar wizualnego oddzielenia pokoi. Spróbuj dobrać jasno niebieską barwę do jadalni z bordo do salonu.

1. Użyj wielofunkcyjnych mebli

Meble wielofunkcyjne owiane są złą sławą. Kojarzą się z domkami letniskowymi i akademikami. Ostatnio dzięki wzroście popularności minimalistycznych rozwiązań i rozwoju technologii, projektanci mebli znaleźli sposób na to by zaspokajać potrzeby pragmatyków doceniających styl. Klasyczny wyborem jest rozkładany stół który w zależności od okazji znajdzie zastosowanie w jadalni i w pokoju rekreacyjnym.

2. Nie blokuj okien

Okna są świętością dla większości projektantów wnętrz. Kierują się restrykcyjnymi formułami i zasadami. Jedną z najważniejszych jest: Okna muszą być odkryte. Kiedy masz ograniczoną przestrzeń i chcesz wykorzystać w pełni jej potencjał są sposoby aby wykorzystać miejsce przy oknie. Ława ustawiona w tym miejscu nie będzie blokowała naturalnego światła. Fotel pod oknem w trakcie dnia będzie idealnym kątem czytelnika oraz zapewni urocze widoki podczas wieczornego odpoczynku.

3. Wiszące doniczki

Rośliny w pokojach dziennych są elementem niezbędnym. Dodają pomieszczeniom ciepła i zbliżają nas z naturą, potrafią jednak zajmować dużo przestrzeni. Jeżeli brakuje ci miejsca na parę dodatkowych krzeseł albo komodę na postaw na wiszące doniczki. Małe kwiaty wiszące przy ścianach dodadzą wnętrzu niezwykłego uroku jeżeli sparujesz je z plakatami i dekoracja ścienną.

Poznaj więcej inspiracji o nowoczesnych salonach jadalnych w poradniku na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/salon-z-jadalnia-w-stylu-nowoczesnym-4-modne-aranzacje

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga umyjokno.pl, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

About Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga umyjokno.pl, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

View all posts by Michał →