Zobacz jak wybrać idealny prysznic

prysznic

Na rynku jest wiele rodzajów prysznicy do wyboru. Mają one różne kształty i właściwości. Można na przykład znaleźć kabiny prysznicowe półokrągłe, owalne, kwadratowe, a nawet otwarte. Powstają one z różnych materiałów. Najpopularniejsze kabiny to takie z plastiku, a brodziki do nich dobierane są akrylowe.

Bardziej trwałe i niewątpliwie elegantsze są natomiast kabiny szklane, a brodziki ceramiczne. Warto mieć to na uwadze, albowiem wymiana akrylowego brodzika jest więcej niż pewna, nie wytrzyma on bowiem zbyt dużego obciążenia, co innego natomiast ceramika. Można także znaleźć brodziki wykonane ze stali, taki brodzik idealnie pasuje do nowoczesnego aranżu łazienki.

Jak wybrać kabine prysznicową?

Kabina prysznicowa otwarta to wyjątkowy rodzaj kabiny, która nie posiada drzwi, jedynie otwarte wejście, łatwo jest więc się domyśleć, że jest to kabina o większej powierzchni, wymaga zatem łazienki o większych rozmiarach. W takiej kabinie armatura to deszczownica, a nawet dysze boczne oraz bateria prysznicowa. Można jednak zamiast tego zainstalować panel prysznicowy. Jeśli jednak decydujemy się na prysznic pokaźnych rozmiarów, warto rozważyć wymyślną dużą deszczownicę, dzięki której będzie na nas leciał szeroki strumień ciepłej wody.

kabiny prysznicoweOtwarta kabina prysznicowa to niewątpliwie kabina pasująca do przestronnych i nowoczesnych wnętrz. Ściany takiej kabiny wykonane są ze szkła. Sama armatura, jaka znajduje w niej zastosowanie, może być prosta lub rozbudowana, ciekawe wydają się boczne dysze lub dysze masujące.

Kabina w kształcie kapsuły

Inna kabina prysznicowa, na którą warto zwrócić uwagę, to rodzaj kabiny o wyglądzie kapsuły, która jest zamknięta z każdej strony. Tak szczelnie zamknięta kabina niewątpliwie spodoba się tym, którzy mają skłonności do chlapania. Ten rodzaj kabiny ma już wbudowaną armaturę. Armatura ta to zazwyczaj panel prysznicowy oraz dysze boczne. Kabina może mieć funkcję hydromasażu i mieć wbudowane radio. Wszystkie rodzaje kabin znajdziemy w sklepach stacjonarnych, ale i szeroką ofertę posiadają również sklepy internetowe.