Co wybrać – segmenty na brzegu czy w środku rzędu domów?

Segment w środku

Posiadanie segmentu mieszkalnego w środku posiada jedną, bardzo ważną zaletę, jest nią oszczędność energii podczas sezonu grzewczego. Skąd owa oszczędność? Bo bokach nie mamy szalejącej zamieci, ale sąsiadów, którzy ogrzewają swoje mieszkania, dzięki temu koszty energii wykorzystywanej w sezonie zimowym znacznie maleją a my tym samym oszczędzamy pieniądze.

dom-w-zimowej-sceneriiPodczas wybierania segmentu środkowego warto wybrać segment, który posiada jak największą szerokość, miejmy na uwadze to, że im szerszy segment, tym większy ogródek, podjazd, oraz ścieżka przed domem.
Wybierając segment w środku musimy pamiętać jednak o tym, że sąsiedzi mogą prowadzić nieco bardziej hałaśliwy tryb życia od nas, wtedy doskonałym krokiem może okazać się wyciszenie ścian, tak, aby nie przeszkadzać sobie wzajemnie.

Jeśli prócz prywatności w domu ważna jest dla nas prywatność w ogrodzie to możemy zasadzić krzewy, lub zwyczajnie postawić płot między ogródkiem naszym, a ogrodem naszych sąsiadów.

Segment boczny

Segment boczny również może posiadać sporo zalet, jedną z nich jest lepsze nasłonecznienie, jeśli jesteśmy właścicielami segmentu znajdującego się na samym brzegu to światło słoneczne będzie dostawać się do domu i nie będziemy musieli inwestować w dodatkowe doświetlenie naszego pomieszczenia.

Kolejną zaletą jest fakt, że sąsiadować z nami będzie tylko jedna rodzina, to oznacza, że w naszym domu będzie nieco więcej prywatności niż w przypadku segmentu znajdującego się w środku.
Poza tym ogródek jest tutaj dodatkową zaletą, kwiatki możemy w tym wypadku posadzić nie tylko przed domem, ale również po boku, to znacznie upiększy okolice naszego segmentu. Ogródek w przypadku segmentu bocznego gwarantuje nam także więcej prywatności niż ogród w segmencie środkowym, w końcu sąsiadujemy tylko z jedną rodziną.

Wietrzenie pomieszczenia także przebiega prościej niż w segmencie środkowym ze względu na to, że posiadamy okna również na bocznej ścianie.

Wybór miejsca w którym będzie ulokowany nasz segment jest bardzo ważny, powinna być to decyzja przemyślana.